Depiliacija vašku, cukrumi ir elektroepiliacija Vilniuje

Įauginėjantys plaukeliai plaukeliusalinimas.lt
Įauginėjantys plaukeliai plaukeliusalinimas.lt

Įauginėjantys plaukeliai ir kaip su tuo kovoti?

Įauginėjantys plaukeliai – tai reiškinys, kada pašalinus plauką, naujas plaukelis neprasiskverbia pro odos epidermio viršutinį sluoksnį ir išlinkęs pradeda augti po oda. Plaukelių įaugimo pasekmės – žaizdelės, pūlinukai. Po kiekvieno depiliacijos karto ataugant plaukams kyla rizika įauginėti. Įaugę plaukeliai atsiranda dažniausiai depiliuojamose zonose: gaktoje, veide, pažastyse, kojose. Dažnai plaukelių įaugusios vietos yra skausmingos, niežtinčios, kurios kartais tampa net infekcijos priežastimi.

 

Pašalinus plaukelius įprastais depiliacijos būdais (vašku, cukrumi, depiliaciniais kremais, epiliatoriais, skutimosi peiliukais) jie nuolatos atauga. Dauguma plaukelių lengvai prasiskverbia pro odos paviršių nesukeldami jokių problemų, tačiau kiti plaukai, kurie neprasikverbia pro odos epidermio viršutinį sluoksnį ir išlinkę pradeda auginėti po oda, tuomet kūnas sureaguoja į įaugusius plaukelius, kaip į antikūnus, todėl įaugimo vietose atsiranda pūlinukai ir žaizdelės.

Kaip gydyti įaugusius plaukelius?

Daugeliu atveju įaugusių plaukelių gydyti nereikia. Juos lengvai patys galite pašalinti.

Problematinę zoną švelniai plauti šiltu vandeniu ir drėkinti odą, kad įaugę plaukeliai natūraliai galėtų grįžti į odos paviršių.

Jeigu įauginėjančių plaukelių vietose yra susidariusių daug pūlinukų, tuomet rekomenduotina kreiptis į dermatologą, kuris įvertinęs situaciją jums paskirs reikiamą gydymą ir gydymo priemones.

 Įauginėjantys plaukeliai / įaugusių plaukelių šalinimas

Kaip išvengti įaugusių plaukelių?

Jeigu įmanoma nebešalinti įauginėjančių plaukelių  vašku, cukrumi, kremais ar skutimosi peiliukais, kadangi nuo šių depiliacijų tik dar stipriau sudirginsite odą ir dar labiau gali padaugėti naujų įauginėjančių plaukelių. Nuolatinės depiliacijos gali tik dar labiau pažeisti odą, sukelti infekciją ar palikti randelių.

Jeigu visgi nusprendėte toliau depiliuotis skutimosi peiliukais, tai linkusiems įauginėti plaukeliams geriausia turėti atskirą aštrų vienašmenį skustuvą, visuomet jį prieš naudojant palaikyti šiltame vandenyje. Suminkštinti odą prieš skutimąsi šiltu vandeniu ir skutimosi geliu. Skusti plauko augimo kryptimi. Skalauti skustuvą po kiekvieno braukimo.

Patys veiksmingiausi variantai kovoti su įaugusiais plaukeliais – tai ilgalaikiai plaukelių šalinimo būdai: lazerinė epiliacija arba elektroepiliacija.

Lazerinė epiliacija – labai populiarus plaukų šalinimo būdas. Lazeris pereina per viršutinius odos sluoksnius ir perneša savo energiją į plaukus, kur ji yra absorbuojama plaukuose esančio melanino. Absorbuota šviesos energija virsta šilumine energija, kuri suardo plauką. Kuo tamsesni plaukai, šviesesnė ir plonesnė oda – tuo mažiau procedūrų reikia maksimaliam rezultatui pasiekti.

Elektroepiliacija – Amerikos medicinos asociacijos ir  FDA pripažintas kaip pats veiksmingiausias ilgalaikis plaukelių šalinimo būdas Nr. 1 visame pasaulyje. Elektroepiliacijos būdu plaukeliai šalinami plauko šaknį suardžius elektros impulsų pagalba, todėl po keleto procedūrų seansų plaukeliai niekada daugiau nebeatauga. Elektroepiliacijos metodas visame pasaulyje jau žinomas daugiau nei 100 metų, todėl buvo nuolatos tobulinamas, kol galiausiai naujosios technologijos išrado neskausmingus elektroepiliatorius, su kuriais galima maksimaliai pasiekti norimų rezultatų.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *